Приходите к нам в TwitterПриходите к нам в FacebookПриходите к нам в YoutubeПриходите к нам в InstagramПриходите к нам в Soundcloud

ЯК ВИЗНАЧИТИ ТИП ГОЛОСУ?

DSC05465

Багато вокалістів-початківців, або й тих, хто вже займається вокалом, ставлять собі запитання: ЯКИЙ У МЕНЕ ТИП ГОЛОСУ? Як його можна визначити? І навіщо, зрештою, це робити?

Багато вокалістів-початківців, або й тих, хто вже займається вокалом, ставлять собі запитання: ЯКИЙ У МЕНЕ ТИП ГОЛОСУ? Як його можна визначити? І навіщо, зрештою, це робити?


Тип голосу визначають для того, щоб розуміти, який репертуар підійде саме вам. Правильна діагностика типу голосу дуже важлива, бо в іншому випадку голос не підходящою постановкою можна просто загубити. Також у естрадному вокалі, знаючи свій тип голосу, ми можемо будь-яку пісню підлаштувати під себе, змінивши тональність.


Найчастіше ми вважаємо, що ноти, які ми беремо — це і є фактор, що визначає тип голосу. Насправді це не зовсім так. Досвідчений педагог визначає голос за такими параметрами, як діапазон, перехідні ноти, теситура, тембр, і т.д.


Часто недосвідчені вокалісти в погоні за новими висотами (в найпрямішому вокальному сенсі цього слова) або копіюючи кумирів, прагнуть співати дуже високі ноти. Насправді навіть низькі від природи голоси можуть діставати високі ноти за допомогою певних прийомів, але це вміння ще не робить їх голос високим. Важливо розуміти, що природній невимушений вокал завжди буде звучати краще, приємніше.


Дуже важко класифікувати непоставлені, нерозкриті голоси, і часто початківці засмучуються, коли тип голосу, визначений педагогом не відповідає їх власним уявленням про хороший голос.


Пам’ятайте, найчастіше ваша аудиторія – люди, які, в основному, не розуміються у вокалі. Ці люди цінують не вашу висоту голосу і не численні прийоми, які ви використовуєте, а індивідуальний тембр, манеру, стиль і емоцію, яку ви вкладаєте в музику. Ми знаємо безліч випадків, коли люди із дивними, на перший погляд, голосами завойовують серця багатомільйонної публік


Перейдемо до того, як визначать тип голосу.

Сьогодні розглянемо дорослі, сформовані голоси. Для початку –
ЯКІ БУВАЮТЬ ТИПИ ДОРОСЛИХ ГОЛОСІВ?

Жіночі голоси:

Сопрано – високий жіночий голос;
Меццо-сопрано – середній жіночий голос;
Контральто – низький жіночий голос;

Чоловічі голоси:
Тенор – високий чоловічий голос;
Баритон – середній чоловічий голос;
Бас – низький чоловічий голос.

Є стандартна класифікація голосів, визначений великим дослідником людського голосу Дмитрієвим.


За класичною схемою приблизні ВИСОТНІ ДІАПАЗОНИ ГОЛОСІВ виглядають таким чином:

Тенор: від До малої – до До другої октави.
Баритон: Ля великої октави – Ля бемоль першої октави
Бас: Фа великий – Фа першої октави
Бас-октавіст: дуже рідкісний голос. Він здатний опускатися до фа контроктави. Такі голоси дуже затребувані в хорах.

Сопрано: До малої – До третьої октави.
Меццо-сопрано: Ля малої – Ля другої октави.
Контральто: фа малої – фа, соль другої октави


Це дуже стисла і схематична класифікація голосів і вона не відображає всього багатства тембрів. Існують і голоси з проміжним звучанням. Або буває, що у людей з одинаковим типом голосу зустрічається різний діапазон.


Також звертаю вашу увагу на те, що тут вказані діапазони повних співацьких голосів, тож, якщо ви ніколи раніше не займались вокалом, і у вас не поставлений голос, діапазон, звісно, буде вужчим і, можливо, навіть трохи зміщеним, і ви не зможете об ‘єктивно оцінити його без втручання грамотного педагога.

При визначенні типу голосу учня викладач враховує і ПЕРЕХІДНІ НОТИ


Перехідний ноти – це ділянка співочого діапазону, на якому грудний голос втрачає багатство природного тембру і або затискається, або переходить на фальцет. У різних типів голосів ця ділянка знаходиться на різній висоті. Приблизні перехідні ноти для голосів (по Дмитрієву):

Тенор: мі-фа-фа дієз-соль першої октави
Баритон: ре – мі бемоль – мі першої октави
Бас: ля – сі бемоль – сі малої – до – до дієз першої октави
Сопрано: ми – фа – фа дієз другої октави
Меццо-сопрано: до – ре – ре дієз другої октави


У непоставлених, нерозкритих голосів ці ділянки можуть виявитися трохи нижче, ніж у поставлених і досвідчений викладач це враховує.
Одним із найважливіших показників для визначення типу голосу є Теситурна витривалість голосу
Ваша рідна теситура – це комфортна зона співочого діапазону, в якій ви можете співати довго і з задоволенням, без шкоди для вокального апарату.
Як визначити тип голосу за теситурою? Наприклад, ви легко співаєте пісню, де більшість нот припадають на фа, соль і ля першої октави. Який у вас голос? Справа в тому, що тут грає роль і те, як ви співаєте ці ноти. Якщо ви берете їх фальцетом, то ніякої напруги і не буде, проте тип голосу за фальцетом не визначається. Вокалісти-початківці іноді не можуть визначити на слух як і чим вони співають, бо у них ще не склалася система звукових образів, які б допомогли відрізнити фальцет від грудного голосу. Ось тут-то знадобиться допомога педагога вокалу.


Звичайно, є ще багато критеріїв, за якими визначають тип голосу. Наприклад, тембр голосу, те, як звучать верхи, та спосіб, за яким досліджує тільки професійний лікар-фоніатр – анатомічний спосіб (чим вищий голос, тим тонші і коротші голосові зв’язки, і навпаки), який є тільки допоміжним і не завжди об’єктивним.

Сучасні естрадні співаки часто не класифікують голос в класичному розумінні цього слова. У кожної зірки репертуар написаний спеціально під її теситуру, тембр і вокальну техніку, щоб показати голос з максимально вигідної сторони. Тому не засмучуйтесь, якщо улюблені пісні у вас звучать не так, як вам хотілось би

Співацькі голоси можуть бути дуже різними, зрештою, кожен із нас – яскрава, ні на кого не схожа особистість. Правильно визначити тип голосу за допомогою професійного педагога з самого початку занять дуже важливо не тільки для того, щоб дати йому розвиватись максимально вигідно і розкрити ваші особисті природні дані, а й для того, щоб не загубити їх.

Співайте там, де вам зручно і не копіюйте кумирів, розвивайте і зміцнюйте середню частину діапазону, тоді підуть і верхні ноти. І обов’язково проконсультуйтесь зі спеціалістом, навіть якщо не збираєтесь займатись вокалом професійно, адже ваш голос – це ваше здоров’я.Автор статті – Мар’яна Пугач

Записатися на заняття
ПЕТЬ МОГУТ ВСЕ!
Заполните, пожалуйста, все поля
Обязательно дождитесь подтверждения занятия администратором
ПЕТЬ МОГУТ ВСЕ!
Заполните, пожалуйста, все поля
Обязательно дождитесь подтверждения занятия администратором
Задать вопрос менеджеру
Введите свое имя и номер телефона и наш менеджер свяжется с вами!
Задать вопрос менеджеру
Заполните форму и наши специалисты свяжутся с вами в ближайшее время


Задать вопрос менеджеру
Введите свое имя и номер телефона и наш менеджер свяжется с вами!
конверт Написать директору
Написать директору
Нам очень важен Ваш комфорт! Напишите, пожалуйста, Ваши предложения и замечания!
Спасибо за заявку. Мы свяжемся с вами в ближайшее время!